Zasady sprzedaży szczeniąt

- Staramy się spełnić wszelkie oczekiwania przyszłych właścicieli i w tym celu, przyjmując zamówienie na szczenięta sporządzamy listę chętnych. Uwzględniamy oczekiwania co do płci, charakteru, predyspozycji do pracy i wystaw. Zainteresowani szczenięciem z naszej hodowli mogą dokonać rezerwacji telefonicznie bądź mailowo,
 

- wymagane jest podpisanie umowy kupna-sprzedaży, którą uprzednio wysyłamy drogą elektroniczną, by przyszły właściciel mógł się z nią zapoznać przed podpisaniem,
 

- nie sprzedajemy szczeniąt osobom, o których nic nie wiemy. Z każdym przyszłym właścicielem naszego malucha przeprowadzamy szczegółowy wywiad środowiskowy. Informacje uzyskane podczas wywiadu umożliwią nam podjęcie odpowiedniej decyzji co do wyboru przyszłego opiekuna, ale również pozwolą nam się bliżej poznać,
 

- nie sprzedajemy szczeniąt osobom, które nie znają rasy DALMATYŃCZYK,
 

- nie sprzedajemy szczeniąt pośrednikom, sklepom zoologicznym, itp.,
 

- wymagamy, aby szczenię zostało wybrane i odebrane osobiście przez właściciela,
 

- podczas rezerwacji szczeniaka podpisujemy przedwstępną umowę rezerwacyjną oraz wymagamy wpłaty zadatku w ustalonej wysokości, zadatek jest bezzwrotny w razie rezygnacji ze szczenięcia,
 

- przyszłym właścicielom służymy bezterminową pomocą i radą w wychowaniu, szkoleniu, wystawianiu szczeniąt oraz we wszelkich innych sprawach związanych z ich odchowem.

Nasze szczęnięta

W naszej domowej hodowli szczenięta rodzą się i wychowują w domowej atmosferze, wspólnie z całą naszą rodziną. Ich odchów ma dla nas kluczowe znaczenie. Szczenięta od pierwszych dni życia są pod czułą, fachową opieką weterynaryjną i wszystkich domowników. Bardzo się o nie troszczymy, odpowiednio karmimy i staramy się mądrze przygotować je do życia w nowych domach. Nie są izolowane dzięki temu są doskonale socjalizowane, odważne, szczęśliwe, kochane, zadbane a wszystko to po to, żeby każdy przyszły właściciel naszego malucha mógł się cieszyć wspaniałym przyjacielem, bezcennym przewodnikiem, doskonałym towarzyszem, nieocenionym kompanem, niezaspokojonym pieszczochem, czyli Dalmatyńczykiem. Nasze maluchy po opuszczeniu hodowli bardzo szybko przystosowują się do nowego otoczenia, a ich właściciele mogą cieszyć się nowym członkiem rodziny.

WSZYSTKIE SZCZENIĘTA W NASZEJ HODOWLI POSIADAJĄ I OTRZYMUJĄ:

- posiadają książeczkę zdrowia, są zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień oraz regularnie odrobaczane,

- posiadają certyfikat badania słuchu BAER,

- otrzymują metrykę ZKwP, która jest podstawą do wystawienia rodowodu,

- otrzymują kopię przeglądu miotu, jaki jest przeprowadzony w hodowli w wieku 6-7 tygodni przez sędziego kynologicznego (przewodniczącego sekcji grupy VI),

- opuszczają hodowlę po ukończeniu 10-go tygodnia życia,

- posiadają CZIP,

- otrzymują wyprawkę.

 

Dla kogo dalmatyńczyk?

Dla Właścicieli

PRZED KUPNEM DALMATYŃCZYKA NALEŻY ROZPATRZEĆ KILKA PODSTAWOWYCH I BARDZO WAŻNYCH CZYNNIKÓW:

- DALMATYŃCZYK to doskonały towarzysz dla OSÓB AKTYWNIE SPĘDZAJĄCYCH CZAS. Każdego dnia należy bezwzględnie zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu. Poświęcić mu odpowiednią ilość uwagi, czasu na szkolenia, uczenie posłuszeństwa, budowanie wspólnych relacji. Wybaczyć mu kilka niepowodzeń i potyczek podczas nauki, dorastania, dojrzewania.
 

- DALMATYŃCZYK - jak każdy pies rasowy ‘’kosztuje’’ i jest to dość duży koszt. Ale nie jest to koszt jednorazowy !!!To koszty na całeżycie posiadania pupila. Jak każde stworzenie żywe może chorować, koszty leczenie mogą być czasami bardzo wysokie. Jak każde stworzenie żywe potrzebują pożywienia (ponieważ jest to rasa, predysponowana do różnego rodzaju alergii i nietolerancji pokarmowych), wówczas wymaga specjalistycznej karmy, której koszt potrafi być wysoki. Inne koszty jakie będziemy ponosić jako wydatki stałe to podstawowa pielęgnacja, ochrona przeciw kleszczowa, odrobaczanie, szczepienia, badania kontrolne itp.
 

- DALMATYŃCZYK jest wspaniałym psem rodzinnym. Kocha dzieci, dobrze się czuje się w ich towarzystwie i nie stwarza dla nich żadnego zagrożenia. Jest wrażliwym i opiekuńczym przyjacielem, niezastąpionym kompanem zabaw i gonitw. Należy pamiętać, że zabawa naszych pociech powinna zawsze odbywać się w towarzystwie osoby dorosłej. DALMATYŃCZYK jest psem średniej wielkości i podczas zabawy może mimowolnie przewrócić dziecko, ciesząc się uderzyć energicznie ogonem lub drapnąć pazurem podając dziecku łapę. Również dziecko w niekontrolowanej zabawie może zrobić niechcący psu krzywdę.


- Warunki mieszkaniowe nie mają wielkiego znaczenia dla DALMATYŃCZYKA. Teoretycznie domek z ogródkiem byłby najbardziej idealny, o ile wybieg psa nie kończyłby się na bieganiu wzdłuż ogrodzenia. Mieszkanie w centrum miasta jest równie satysfakcjonujące, przecież pomieszczenie nie służy do biegania, służy do odpoczynku i relaksu. DALMATYŃCZYKOWI do pełni szczęścia jest potrzebny jego właściciel oraz miejsce przy nim na kanapie. Najważniejszą sprawą jest zapewnienie psu ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI RUCHU POZA DOMEM i uwagi.


- DALMATYŃCZYK TO PIES GOŃCZY – jak każdy pies gończy, goni wszystko co ucieka.


- DALMATYŃCZYK jako pies rodzinny nie nadaje się do zamknięcia go w kojcu!!! Uwielbia kontakt z człowiekiem, jego obecność czyni, że KROPEK jest szczęśliwy. Ze względu na okrywę wierzchnią, NIE NADAJE SIĘ do trzymania go poza domem szczególnie zimą.
 

- DALMATYŃCZYK potrafi wytrzymać nawet osiem/dziesięć godzin sam w domu, ale przed jego pozostawieniem należy zadbać żeby pies miał okazję wyładować nadmiar energii na spacerze. Niektóre osobniki psychicznie nie są w stanie znieść samotności. Często zdarzają się przypadki niszczenia przedmiotów w mieszkaniu, a nawet wycia co jest przykładem braku możliwości wyładowania energii lub tęsknoty spowodowanej rozstaniem ze stadem.

 

 

Spotykamy się, ponieważ marzy Ci się dalmatyńczyk.

Dla Ciebie to słodki piękny puchaty szczeniaczek, pewnie przyjaciel na dalsze życie. Dla mnie – to część samego siebie. Powołałam do życia tę maleńką kuleczkę, poświęcałam się jej 24 godziny/dobę, być może długo walczyłam o jej życie i zdrowie. Kochałam, uczyłam życia z człowiekiem. Dla mnie to najpiękniejsze szczenię na świecie zasługujące na wyjątkowy dom.

Dlatego: Liczę, że Twoja decyzja o posiadaniu psa jest starannie zaplanowana i przemyślana. Że nie była podjęta pod wpływem emocji.

Kiedy dzwonisz, przychodzisz – traktuj mnie jak człowieka a nie jak anonimowego sprzedawcę. Szanujmy się i odnośmy się do siebie kulturalnie.

Nie chcę, żebyś na dzień dobry pytał mnie o cenę. Boję się wtedy, że zależy Ci tylko na tym, żeby jak najtaniej kupić szczeniaka. Że będziesz na nim oszczędzał w przyszłości, że jak się pochoruje, Tobie będzie szkoda pieniędzy na leczenie. Nie sprzedam takiej osobie szczenięcia. Nigdy.

Opowiedz mi o sobie, o tym jak żyjesz, jaki prowadzisz tryb życia, dlaczego interesuje Cię akurat ta rasa. Powiedz, co możesz zaoferować swojemu czworonożnemu przyjacielowi, czy jesteś w stanie zmienić pewne nawyki i przyzwyczajenia żeby odpowiednio zadbać o psa. To pozwoli nam się zrozumieć i poznać. Będę mogła Ci zaoferować szczenię, które najbardziej do Ciebie pasuje. Nie denerwuj się, kiedy zaczynam Cię wypytywać o Twoje życie i wiedzę o rasie. Muszę być pewna, że zasługujesz na szczenię z mojej hodowli. Że wiesz, jak postępować z psem i znasz wymagania rasy. Czuję się odpowiedzialna za psy, które hodowlę opuszczają i ich dalsze życie. Jeśli odmówię Ci sprzedaży psa – uszanuj to. Widocznie mam ważne powody ku temu. Nie przemawia przeze mnie złośliwość.

Nie złość się, kiedy odmówię i nie zaproszę Cię do domu w pierwszym miesiącu życia szczenięcia. Nie mam nic do ukrycia ale zależy mi na bezpieczeństwie i zdrowiu maluchów, które dopiero są przed szczepieniami. Pamiętaj, że moje psy są dla mnie priorytetem.

Jeśli odwiedzasz hodowlę, słuchaj mnie uważnie i uszanuj zasady panujące w moim domu. Dbaj o higienę. Pytaj, zanim coś zrobisz.

Zadawaj dużo pytań. Cieszy mnie to, bo widzę, że chcesz poznać rasę i jak najwięcej o niej wiedzieć. Interesuj się zdrowiem, predyspozycjami. To pozwoli Ci świadomie podjąć decyzję o przyjęciu dalmatyńczyka pod swój dach.

Nie targuj się, nie negocjuj ceny. Pies to nie pralka. Nie wypada.

Po wzięciu pieska do domu, nie zrywaj ze mną kontaktu. Chcę wiedzieć jak się rozwija, jak mu się z Tobą żyje. Świadomość, że pies jest szczęśliwy utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam dając Ci kredyt zaufania. Jeśli pies ma kłopoty ze zdrowiem – idź z nim do weterynarza i poinformuj mnie o tym. Nie chcę dowiadywać się o Twoich kłopotach z portalu społecznościowego. Jestem po to, by Ci pomóc. Dać kontakty do dobrych specjalistów, podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem. Mi też zależy na zdrowiu malucha.

Chwal się swoimi sukcesami wystawowymi, z godnością przyjmuj porażki. Pamiętaj, że biorąc 10-12 tygodniowe szczenię – nie możesz mieć pewności, że wyrośnie na championa. Ja też nie jestem w stanie Ci tego zagwarantować. Chciałabym jednak, żebyś Ty dał mi gwarancję, że niezależnie od tego, czy Twój pies będzie zajmował pierwsze czy ostatnie lokaty – będziesz go kochał najmocniej na świecie.

Jeśli masz ku temu okazję – odwiedź mnie czasami. Tak wiele nas łączy – to może być początek całkiem fajnej znajomości.

Źródło: http://zdrowycavalier.pl/idealny-wlasciciel/

Wróć

POLECANE I WAŻNE STRONY
 

Związek Kynologiczny w Polsce ( ZKwP)  
http://www.zkwp.pl/
Federation Cynologique Internationale (FCI)  
http://www.fci.be/en/

HODOWLE/REPRODUKTORZY
 

Hodowla Biało-Czarni  
http://www.facebook.com/profile.php?id=100010488669349

Monarte Rich kennel  
http://www.dalmatian.cz/

SZKOLENIA
 

Dr Ewa Adamkiewicz zoopsycholog trener psów etolog - https://www.facebook.com/doc4dogs/?pnref=lhc
Marek Szrejter - http://www.facebook.com/Maro-Handling-Wolf-1917520098546006/ / https://www.facebook.com/marek.szrejter
PSORBONA - http://www.psorbona.pl/

SKLEPY/ŻYWIENIE
 

http://www.zadowolonypies.pl/
http://www.barfiaki.pl/
http://naturea.com.pl/
http://pokusa.org/
http://www.kudlatyart.com/

 

© 2020 by MrVisual

Autorzy zdjęć:      Weronika Karasiewicz      -    Martyna Ożóg      -     Małgorzata Reluga     -     Dorian Buksa       -     Zimfoto Igor Zaytsev      -     Monika Stachura Przewęda      -     Maugo Chervi